Zájem o štěňátko

Chov psů je pro nás koníčkem a radostí přispět k rozvoji plemene

ČESKÝ STRAKATÝ PES.

Rozhodně u nás chov psů není byznysem nebo účelem obživy. Vždy jsme se snažili a budeme se snažit o láskyplnou a výbornou péči a socializaci, aby štěňátka od nás dělala novým majitelům radost a byla tím nejlepším přítelem. Všechna naše štěňátka jsou odchovávána přímo v rodině za běžného chodu domácnosti.

Tak jako my se snažíme dát štěňátku maximum péče a lásky, očekáváme to samé od jejich budoucích majitelů. Radostí a úkolem nových majitelů je užít si štěněčí období, ale i zvládnout puberťácké výstřelky, dobře psa vychovat a postarat se o něj i v jeho stáří.

Odchovat štěňata stojí chovatele dost času, sil a také financí. Štěňata jsou pro ně něco jako děti. A tak se seriózní chovatel chce o jejich budoucích majitelích dozvědět co nejvíce. Zajímá nás proto, do jaké rodiny by štěňátko mělo jít, co mu nová rodina může nabídnout a jaký povede život.

Zároveň je i důležité, aby nám zájemce řekl své plány se štěňátkem a požadavky, které na psího přítele má. Dle toho se pak budeme vždy snažit vybrat to pravé štěňátko.

Dalším důležitým krokem, který hodně ukáže o budoucím majiteli, je jeho osobní návštěva u chovatele. Samozřejmě ideální je, pokud přijede celá rodina, která bude později se psem žít.

Pes by neměl být věcí, která se dává k narozeninám nebo pod stromeček. Pes by měl být parťákem do života, a tak by se také k jeho pořízení mělo přistupovat. 

Jak jsem již zmiňovala, záleží nám, jak se našim odchovancům daří a z toho důvodu máme jako podmínku prodeje stálý kontakt s novým majitelem. Potřebujeme tyto informace i jako zpětnou vazbu pro budoucí chov. Toto je i součástí kupní smlouvy vypracované s právní pomocí, jakož i předkupní právo a další důležitosti, které chrání nás, Vás a především štěňátko.

Absolutně nám nevadí, pokud bude pejsek v bytě, bude-li mít dostatečné aktivní vyžití. Právě naopak. V bytě je pejsek více se svou rodinou.

Štěně bude při odběru očkované, řádně a pravidelně odčervené a vybaveno očkovacím průkazem (pasem).

Pokud by někdo z budoucím majitelů rád pokračoval v chovu, velice rádi mu pomůžeme.

Upozorňuji však důrazně, že množit dál bez průkazu původu je nemyslitelné!!!!!

Důvod:

V neřízeném množení (zde nelze použít výraz „chov“) je velké riziko nezvládnutí nemocí (především epilepsie, vady kyčlí), což vede bohužel k tomu, že jsou majitelé a především psi nešťastní.

A toto plemeno si pochybné množení mimo kontrolu nezaslouží!

Český strakatý pes je úžasné plemeno. Je to úžasný, přátelský pes, prostě miláček.

Lze jej velmi dobře vycvičit, provozovat s ním různé psí sporty, sami děláme sportovní výcvik, agility a dogdancing. Strakáč je nadšený pracant!

Ovšem nenechte se zmást charakteristikou, že je to plemeno nenáročné na údržbu a výchovu, abyste neměli dojem, že se o něj nemusíte moc starat.

Výcvik a důsledná výchova jsou důležité faktory, které nelze opomenout. Nejdůležitější je přivolání.

Co se může stát?

Strakáč je aktivní pes. Bude-li sám, ač na zahradě, může se začít nudit, udělá díru v plotě a bude utíkat. A je jedno, jestli je to fena nebo pes.

Předkem strakáčů je i např. malý münsterlandský ohař. Lovecké pudy lze předpokládat, může se stát, že ho při nezvládnutém přivolání od zvěře neodvoláte, a to může vést k nechtěným koncům.

Pokud si toto všechno zodpovědně uvědomujete a o štěňátko máte stále zájem, vyplňte nám prosím dotazník, na který naleznete odkaz níže.

Spoléháme na Vaši sérióznost a uvádění pravdivých údajů. Děkujeme.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE, které by měl každý majitel ČSP znát:
Historie plemene (stránky poradkyně chovu)
Charakteristika plemene (stránky poradkyně chovu)
Charakteristika a zkušenosti majitelů (stránky spolku ČSP)

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO VRH „E“:

Kapacita zájemců je naplněna a další rezervace nepřijímáme. Dotazník byl z tohoto důvodu z této stránky odebrán. Děkujeme za pochopení.

Další vrh v roce 2021 ani 2022 neplánujeme.

 

Zájemce o štěňátko, kteří dotazník vyplnili, budu informovat nejpozději neprodleně po narození štěňat.