Sissi

Dalmatin

 

21.5.1998 – 28.5.2012

fena bez průkazu původu

O Sisince

Sisinku jsme dostali v létě 1998. Kamarádka, která měla fenku Dinu, přijela transitem, ve kterém bylo 9 puntíkatých štěňátek. Všechna je pustila před naším domem na trávu. Byla to nádhera. Nabízela mi, abych si jedno vzala. Váhala jsem, nebyla jsem rozhodnutá. Když zavírala dveře auta, jedno štěně se dralo ven. Tak u nás zůstalo.

Sissi byla úžasná puntíkatá kulička. Pomohla nám zbavit se dudlíka. Synovi, který se bez dudlíka neobešel, Sissi všechny rozkousala, což byl důvod, který dvouleté batole akceptovalo.

Puberta probíhala u Sissi dost vzdorovitě. Bylo to opravdu kdo s koho. Rozhodl jediný okamžik. Sisině nezbývalo, než se podřídit. Od té doby je z ní přítulná, přátelská a oddaná fena.

Natropila však spoustu lumpáren. Tak ji např. honily děti z celého sídliště, abych mohla přijít včas do práce, ona se stačila proběhnout protékajícím znečištěným potokem, do kterého tekly různé odpady včetně olejů z nedaleké dílny, a vyválet se tam v mršině jakési ryby.

Velice ráda vyhrabávala díry. Na sídlišti jsem jednou potkala známého z technických služeb. Jel zasypávat díry, které se v okolí vyskytovaly čím dál tím víc. Kdopak je asi vyhrabal?

S hrabáním Sisinky si užil i náš děda, vášnivý pěstitel zeleniny, když zjistil, že všechny jím opečovávané okurky jsou roztahané po celé zahradě, a na místě, kde původně rostly, zbylo jen oraniště.

Ve věku 8 měsíců spolkla Sissi skleněnou kuličku, která ji ucpala střevo. To jsme ovšem netušili. Sisině bylo hrozně zle. Druhý den veterinář kuličku nahmatal a poslal nás do nemocnice do Českého Brodu, kde byla Sissi operována a zachráněna. Při té příležitosti se octla její fotografie z operačního sálu v časopise REFLEX, jehož reportéři právě v době operace Sissi prováděli v českobrodské veterinární nemocnici reportáž.

Sissi byla neuvěřitelný žrout. Všechny děti, které kolem ní prošly a držely v ruce třeba rohlík k svačině, obvykle o svačinu přišly. Jelikož byla ale vždy mezi všemi velmi oblíbená, většinou jí to prošlo.

Nové členy smečky, Adélku i Barborku, přijala velmi dobře. S Adélkou si spolu výborně hrály. Jen teď už chce mít více svůj klid, tak společnost především temperamentní Barbory nevyžaduje.

Sissi se s postupem času vytvořilo několik boulí, které jí byly ve věku 11 let chirurgicky odstraněny. Všechny útvary byly naštěstí nezhoubné. Při té příležitosti byla také kastrována, což jí velice pomohlo, neuvěřitelně poté ožila.

Trochu jí dělalo problém vstávání. Začali jsme Sisince dodávat preparáty na klouby s kyselinou hyaluronovou. Po využívání jedné dávky na podzim 2010 se její stav zlepšil. K medikamentům jsme se však museli vrátit, jelikož vysoký věk Sisinky se odrazil na stavu kyčlí. V zimě 2011 již velmi špatně vstávala. Některé dny byly horší, jindy běhala jak zamlada.

21. května 2012 Sissi oslavila své 14. narozeniny. Moc jsme si přáli, aby se tohoto dne dožila. Přestože jsme si její vysoký věk, zdravotní stav a nevyhnutelný osud uvědomovali,  velmi bolestně nás zasáhl její nečekaný odchod. Chybí nám.